İlginizi Çekebilir

TÜRKOĞLU'NDAN 3 BİN 500 FİDAN

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILDI

MİKROKREDİ TÜRKOĞLU'NA YARADI

“HERKES KENDİ MESLEĞİNİ YAPSIN KİMSE AÇ KALMAZ”

TÜRKOĞLU MECLİSİNDE AZERBAYCAN'A DUALAR EDİLDİ

TÜRKOĞLU'NDAN AZERBAYCAN'A DESTEK

TÜRKOĞLU’NDAN AZERBAYCAN’A DESTEK

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Azerbacan’a destek amaçlı ilçeyi Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla donatarak, Cuma namazı sonrası şehitler için Fatih Sultan Mehmet Camii’nde Mevlid-i Şerif okuttu.

Ermenistan'ın işgal etmesine karşın Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim savaşa dönüşürken, Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Kahramanmaraş’ın Türkoğlu’nda ilçesinde Azerbaycan'a birlik ve beraberlik mesajı verildi. Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'ı işgal etmesine tepki gösteren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Azerbaycan'a destek vermek için ilçesindeki işyerlerini Türk ve Azerbaycan bayrakları ile donattı. İlçenin simgesi Fatih Sultan Mehmet Camii’nde ise, Cuma namazı sonrası Azerbaycan’da şehit düşen ve tüm şehitlerin ruhuna Mevlid-i Şerif okutan Başkan Okumuş, Türkoğlu’nun adı gibi Azerbaycan’ında Türk topraklarının bir parçası olduğu söyledi. Azerbaycan'a verilen birlik ve beraberlik mesajına Başkan Okumuş ile birlikte tüm esnaf katılırken ilçede Azerbaycan için hep bir ağızdan dualar edildi.
SONUNA KADAR DESTEK

Azerbaycan topraklarına saldırı başlatan ermeni güçlerine cephe hattında gereken cevabın verilmeye devam ettiğini ifade eden Başkan Okumuş, Türk halkının kardeş Azerbaycan'ı haklı mücadelesinde dün olduğu gibi bugünde sonuna kadar destekleyeceğini belirtti.

‘TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL BU DEFA BAŞARAMAYACAKLAR’

"Türk ve Azerbaycan bayraklarının burada birlikte dalgalanması ilgili yerlere en güzel mesajı verecektir” diyen Başkan Okumuş şunları konuştu:  Azerbaycanlı kardeşlerimize destek vermek amacıyla esnaflarımıza Türk ve Azerbaycan bayrağı hediye ediyoruz. Bayrak hediyesinin yanı sıra Azerbaycan’da şehit olan ve tüm şehit  kardeşlerimiz adına Cuma namazı sonrası Mevlid-i Şerif okuttuk. Azerbaycan bizim ana vatanımızdır. Türkiye’nin yaklaşık 1000 yıl öncesinden geldiği topraklardır. Türkçemiz, özümüz birdir.  1990’lı yıllarda Karabağ ve Hocalı katliamları olmuştu. Bundan büyük üzüntü yaşamıştık ve bu olaylarda binlerce şehidimiz vardı. O zaman Türkiye olarak onlara sahip çıkamamıştık ama bugün dünya lideri olan, 7 düvele karşı mücadele veren, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Bugün biz topyekûn onların yanındayız. O zamanda dünya liderimiz iktidarda olsaydı ne Hocalı olabilirdi  ne de Karabağlar işgal edilirdi. Türkiye eski Türkiye değil, inşallah Akdeniz’de olduğu gibi Orta Asya’da Azerbaycan’da kardeşlerimizin yanındayız. Desteğimiz hem gönülden hem de her yönden devam edecek. Savaşlarında muzafferiyetler diliyorum dualarımız Azerbaycan ile.

‘İLÇEMİZİN İSMİ GİBİ AZERBAYCAN’DA; ‘TÜRKOĞLU’

Türk bayrağı ve Azerbaycan bayrağı birbirlerine hem çok güzel yakışıyor hem de benziyor özümüz bayrak. Bayraklar ‘Türkoğlu’nun ismi gibi Türkoğlu esnaflarının Azerbaycan’a verdiği desteği temsil ediyor.

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1205.37 % 1,06
  • DOLAR 7,8754 % -0,07
  • EURO 9,2829 % 0,01
  • ALTIN 481.815 % -0,1
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

TÜRKOĞLU'NDAN 3 BİN 500 FİDAN

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILDI

Kahramanmaraş'ta Avrupa Birliği Fonlu ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü Teknik Destekli Uygulamalı Çiftçi Okulu açılış töreni gerçekleştirildi.

MİKROKREDİ TÜRKOĞLU'NA YARADI

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Türkoğlu Şube Müdürü Özlem Serin, Türkoğlu'nda ortalama 3 bin girişimci kadının Mikrokredi desteği aldığını, şu anda ise 300 tanesinin aktif olarak kredi desteği kullandığını söyledi.

HAYVANSAL ATIKLARDAN YEM ÜRETECEKLER!

KSÜ Ziraat Fakültesi, Zootekni Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz, “Çevreyi kirleten fakat insanlar tarafından kıymetli olmayan bazı hayvansal atıkların yeni işlem teknolojilerle üretmek ve hayvanlara yem kaynağı sağlamak istiyoruz. Yani bir nevi atıklardan yem yapacağız” dedi.

KORONAVİRÜS TEHLİKESİ DİKKAT!

İlk vakanın görülüğü andan itibaren tüm dünyayı alarma geçiren yeni tip korona virüsün (Covid-19) kâğıt ve metal paralar üzerinde yüzeye tutunarak, yaşayabildiği ihtimali üzerinde duruluyor.

“HERKES KENDİ MESLEĞİNİ YAPSIN KİMSE AÇ KALMAZ”

Zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satmasının yanlış olduğunu ifade eden Elit Kırtasiye sahibi Mehmet Taşdemir, “Ben kırtasiyeye yağ getirip de satmıyorum ama marketlere bakarsak, kırtasiye malzemesi satıyor. Herkes kendi mesleğini yapsın kimse aç kalmaz” dedi.