İlginizi Çekebilir

TÜRKOĞLU'NDAN 3 BİN 500 FİDAN

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILDI

MİKROKREDİ TÜRKOĞLU'NA YARADI

“HERKES KENDİ MESLEĞİNİ YAPSIN KİMSE AÇ KALMAZ”

TÜRKOĞLU MECLİSİNDE AZERBAYCAN'A DUALAR EDİLDİ

TÜRKOĞLU'NDAN AZERBAYCAN'A DESTEK

TÜRKOĞLU’NDA KORONAVİRÜS TEDBİR DENETİMİ YAPILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganıyla’ 81 ilde eş zamanlı uygulanan koronavirüs tedbirleri denetimi, Türkoğlu’nda da gerçekleştirildi.

İçinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganıyla’ 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen koronavirüs tedbirleri denetimi, Türkoğlu’nda da devam ediyor. Tarım, Emniyet, jandarma, Zabıta, görevlilerinin yer aldığı bugünkü denetimde, ilçe genelinde vatandaşların temiz gıda tüketmeleri, güvenli seyahat edebilmeleri, alışveriş yapabilmeleri, sosyal mekanları kullanabilmeleri amacıyla alınan Koronavirüs önlemlerine ilişkin genelgelerde belirtilen hususlar ile sosyal mesafe kuralına, maske kullanımı zorunluluğuna ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Yapılan geniş çaplı koronavirüs tedbirleri denetimine İlçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hikmet Kaçar, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Bozdoğan ve İlçe Emniyet Müdürü Bilal Erdem de eşlik etti. Türkoğlu ilçesindeki bazı cadde ve sokak üzerinde yer alan iş yerlerini, marketleri, lokantaları, kafeteryaları, vb. iş yerlerini kontrol eden Türkoğlu İlçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş, koronavirüs tedbirlerine uyan işyeri sahiplerine ve vatandaşlara teşekkür etti.

 

KURALLARA UYMAYANLAR İKAZ EDİLDİ

Covid-19 ile mücadele için alınan kararlara bir çoğunlukla uyulduğunu görmekten memnun olduğunu dile getiren Kaymakamımız Gürbüz Saltaş, kurallara uygun davranmayan az sayıdaki vatandaşı ve işyeri sahibini de ikazda bulunarak, kurallara uygun hareket etmelerini istedi.

Covid-19 tedbirleri kapsamıda içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan maske, mesafe ve temizlik kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiğini hatırlattı.

 

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1205.37 % 1,06
  • DOLAR 7,8754 % -0,07
  • EURO 9,2829 % 0,01
  • ALTIN 481.815 % -0,1
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

TÜRKOĞLU'NDAN 3 BİN 500 FİDAN

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILDI

Kahramanmaraş'ta Avrupa Birliği Fonlu ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü Teknik Destekli Uygulamalı Çiftçi Okulu açılış töreni gerçekleştirildi.

MİKROKREDİ TÜRKOĞLU'NA YARADI

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Türkoğlu Şube Müdürü Özlem Serin, Türkoğlu'nda ortalama 3 bin girişimci kadının Mikrokredi desteği aldığını, şu anda ise 300 tanesinin aktif olarak kredi desteği kullandığını söyledi.

HAYVANSAL ATIKLARDAN YEM ÜRETECEKLER!

KSÜ Ziraat Fakültesi, Zootekni Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz, “Çevreyi kirleten fakat insanlar tarafından kıymetli olmayan bazı hayvansal atıkların yeni işlem teknolojilerle üretmek ve hayvanlara yem kaynağı sağlamak istiyoruz. Yani bir nevi atıklardan yem yapacağız” dedi.

KORONAVİRÜS TEHLİKESİ DİKKAT!

İlk vakanın görülüğü andan itibaren tüm dünyayı alarma geçiren yeni tip korona virüsün (Covid-19) kâğıt ve metal paralar üzerinde yüzeye tutunarak, yaşayabildiği ihtimali üzerinde duruluyor.

“HERKES KENDİ MESLEĞİNİ YAPSIN KİMSE AÇ KALMAZ”

Zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satmasının yanlış olduğunu ifade eden Elit Kırtasiye sahibi Mehmet Taşdemir, “Ben kırtasiyeye yağ getirip de satmıyorum ama marketlere bakarsak, kırtasiye malzemesi satıyor. Herkes kendi mesleğini yapsın kimse aç kalmaz” dedi.