İlginizi Çekebilir

TÜRKOĞLU'NDAN 3 BİN 500 FİDAN

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILDI

MİKROKREDİ TÜRKOĞLU'NA YARADI

“HERKES KENDİ MESLEĞİNİ YAPSIN KİMSE AÇ KALMAZ”

TÜRKOĞLU MECLİSİNDE AZERBAYCAN'A DUALAR EDİLDİ

TÜRKOĞLU'NDAN AZERBAYCAN'A DESTEK

TÜRKOĞLU DİTAP PROJESİNİ SEVDİ

Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) Projesi kapsamında Çilek Yetiştiriciler Birliği Başkanı Hüseyin Kaplan ile kentte faaliyet gösteren dondurma firması arasında 20 ton çilek satışı gerçekleştirildi. Böylece DİTAP projesiyle Türkoğlu’nda 2. satış yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafında çiftçimizin alın teri ve binbir emekle ürettiği ürünleri aracısız direkt alıcıya ulaştırmak için oluşturan Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) Projesi Türkiye genelinde kullanılmaya devam ediyor. Oluşturulan proje geçtiğimiz günlerde Türkoğlu ilçesinde imzalanan Maraş Biberi protokolü ile Kahramanmaraş’ta da ilk satış gerçekleşti. Şimdi ise yine Türkoğlu’nda 20 tonluk çilek satışı gerçekleştirildi. Online platform üzerinden yapılan satış Türkoğlu İlçesine bağlı Muratçakıroğlu Mahallesi Çilek Yetiştiriciler Birliği Başkanı Hüseyin Kaplan ile kentte faaliyet gösteren dondurma firma sahibi sahibi Onur Oğuzlar arasında yapıldı. Sözleşme programına Türkoğlu İlçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hikmet Kaçar, Çilek Üreticiler Birlik Başkanı Hüseyin Kaplan, dondurma firma sahibi Onur Oğuzlar ve İlçe DİTAP Koordinatörü Ziraat Mühendis Ali Şakalar’ın katıldı.

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1205.37 % 1,06
  • DOLAR 7,8754 % -0,07
  • EURO 9,2829 % 0,01
  • ALTIN 481.815 % -0,1
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

TÜRKOĞLU'NDAN 3 BİN 500 FİDAN

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILDI

Kahramanmaraş'ta Avrupa Birliği Fonlu ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü Teknik Destekli Uygulamalı Çiftçi Okulu açılış töreni gerçekleştirildi.

MİKROKREDİ TÜRKOĞLU'NA YARADI

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Türkoğlu Şube Müdürü Özlem Serin, Türkoğlu'nda ortalama 3 bin girişimci kadının Mikrokredi desteği aldığını, şu anda ise 300 tanesinin aktif olarak kredi desteği kullandığını söyledi.

HAYVANSAL ATIKLARDAN YEM ÜRETECEKLER!

KSÜ Ziraat Fakültesi, Zootekni Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz, “Çevreyi kirleten fakat insanlar tarafından kıymetli olmayan bazı hayvansal atıkların yeni işlem teknolojilerle üretmek ve hayvanlara yem kaynağı sağlamak istiyoruz. Yani bir nevi atıklardan yem yapacağız” dedi.

KORONAVİRÜS TEHLİKESİ DİKKAT!

İlk vakanın görülüğü andan itibaren tüm dünyayı alarma geçiren yeni tip korona virüsün (Covid-19) kâğıt ve metal paralar üzerinde yüzeye tutunarak, yaşayabildiği ihtimali üzerinde duruluyor.

“HERKES KENDİ MESLEĞİNİ YAPSIN KİMSE AÇ KALMAZ”

Zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satmasının yanlış olduğunu ifade eden Elit Kırtasiye sahibi Mehmet Taşdemir, “Ben kırtasiyeye yağ getirip de satmıyorum ama marketlere bakarsak, kırtasiye malzemesi satıyor. Herkes kendi mesleğini yapsın kimse aç kalmaz” dedi.