İlginizi Çekebilir

BAKAN KOCA UYARDI COVID-19 VAKALARI ARTIYOR

HAYVANSAL ATIKLARDAN YEM ÜRETECEKLER!

KAHRAMANMARAŞ'TA FUHUŞ OPERASYONU

KAHRAMANMARAŞ'TA TÜM ETKİNLİKLER ERTELENDİ

KAHRAMANMARAŞ'TA DEV KAÇAKÇILIK OPERASYONU! DEĞERİ TAM 5 MİLYON TL…

ÖZDEMİR VE SEZAL'DAN REKTÖR CAN'A ZİYARET

YOLDA YÜRÜYEMEYEN YAŞLI ADAM, YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR!

Kahramanmaraş’ta 4 yıl önce geçirdiği felç sonrası yolda dahi yürümekte zorluk çeken 61 yaşındaki Kadir Değirmenci, yetkililerden elektrikli engelli aracı istiyor.

Dulkadiroğlu İlçesi’ne bağlı Şeyadil Mahallesi’nde ikamet eden ve bugüne kadar birçok sıkıntıyla mücadele etmek zorunda kalan Kadir Değirmenci, yetkililerin yardım eli uzatmasını bekliyor. 4 yıl önce geçirdiği felç sonrası temel ihtiyaçlarını dahi karşılamayacak duruma gelen evli ve 4 çocuk babası Değirmenci, yolda rahatça yürüyebilmek adına hayırseverlerden elektrikli engelli aracı istiyor.

“LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN”
Özellikle son 4 yıldan bu yana temel ihtiyaçlarını karşılayamadığını aktaran Değirmenci, “Bir gün sabah saat 4 civarında uykumdan hafif bir terlemeyle uyandım. Elimi yüzümü yıkamak için lavaboya kalktığım sırada sol bacağım çok kötü bir şekilde titredi. Daha sonra tekrar uyudum. Uyandığımda yine ayağa kalkmaya çalıştım fakat ayağa kalkamadım. Bunun üzerine evde bulunan çocuklarımı çağırdım. Çocuklarım benim halimi gördükten sonra ambulans çağırdılar. Bu demde de ayağım titremeye ve çekilmeye devam ediyordu ayrıca da kolumu hareket ettiremiyordum. Ambulans geldikten sonra içindeki doktor bana felç geçirdiğimi söyledi. İşte o günden sonra hayatım çok farklı bir şekilde değişti. Artık istediğim gibi rahatça temel ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. En önemlisi yolda bile yürümekte zorlanıyorum. Kendi imkânlarımla bana yardımcı olacak ve fayda sağlayacak bir akülü elektrikli aracı alamıyorum. Bankaya borçlarım var. Evimi geçindirmekte zorluk çekiyorum. Ben yetkililerden ve hayırsever insanlardan bana yardım etmelerini rica ediyorum. Eğer bana yardım edilirse çok ama çok mutlu ve duacı olurum. Lütfen bana bir akülü elektrikli araç alın. Tek istediğim bu” dedi.

Haber: Mesut Benli

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 1205.37 % 1,06
  • DOLAR 7,8781 % -0,02
  • EURO 9,2793 % -0,02
  • ALTIN 481.972 % -0,07
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

TÜRKOĞLU'NDAN 3 BİN 500 FİDAN

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

UYGULAMALI ÇİFTÇİ OKULU AÇILDI

Kahramanmaraş'ta Avrupa Birliği Fonlu ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü Teknik Destekli Uygulamalı Çiftçi Okulu açılış töreni gerçekleştirildi.

MİKROKREDİ TÜRKOĞLU'NA YARADI

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) Türkoğlu Şube Müdürü Özlem Serin, Türkoğlu'nda ortalama 3 bin girişimci kadının Mikrokredi desteği aldığını, şu anda ise 300 tanesinin aktif olarak kredi desteği kullandığını söyledi.

HAYVANSAL ATIKLARDAN YEM ÜRETECEKLER!

KSÜ Ziraat Fakültesi, Zootekni Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz, “Çevreyi kirleten fakat insanlar tarafından kıymetli olmayan bazı hayvansal atıkların yeni işlem teknolojilerle üretmek ve hayvanlara yem kaynağı sağlamak istiyoruz. Yani bir nevi atıklardan yem yapacağız” dedi.

KORONAVİRÜS TEHLİKESİ DİKKAT!

İlk vakanın görülüğü andan itibaren tüm dünyayı alarma geçiren yeni tip korona virüsün (Covid-19) kâğıt ve metal paralar üzerinde yüzeye tutunarak, yaşayabildiği ihtimali üzerinde duruluyor.

“HERKES KENDİ MESLEĞİNİ YAPSIN KİMSE AÇ KALMAZ”

Zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satmasının yanlış olduğunu ifade eden Elit Kırtasiye sahibi Mehmet Taşdemir, “Ben kırtasiyeye yağ getirip de satmıyorum ama marketlere bakarsak, kırtasiye malzemesi satıyor. Herkes kendi mesleğini yapsın kimse aç kalmaz” dedi.