İlginizi Çekebilir

BAŞKAN OKUMUŞ, YENİ PROJENİN STARTINI VERDİ

TÜRKOĞLU EMNİYETİ VATANDAŞLARI UYARDI

Okumuş; ‘2020'de Türkoğlu'nda projelerimize devam edeceğiz'

“İNSAN DA BİRAZ VİCDAN OLMALI”

Pınarbaşı'ndan 18 Mart Şehitler Günü mesajı!

Tır şoförünün çocukluk hayali gerçek oldu

Okumuş; ‘2020’de Türkoğlu’nda projelerimize devam edeceğiz’

Türkoğlu Belediye Başkanlığı görevine gelmesinin ardından kısa bir sürede ilçenin altyapısından üstyapısına, sosyal donatısında fiziki alanlarına kadar ilçenin her yerini adeta baştan aşağı ilmek ilmek dokuyan Osman Okumuş, 2019 yılını değerlendirirken, 2020 yılındaki hedeflerini anlattı. Okumuş, “Türkoğlu'muza inşallah dolu dolu projeler ile, 2020'de bahar ayında projelerimize devam edeceğiz. Şuan da yoğun bir şekilde ihale süreci var. Halkımızın beklentilerini yerine getireceğiz” dedi.

Yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken, Cumhuriyet Tarihi’nde yapılmayanları yalnızca 5 yıla sığdıran ve yeni dönemde de hizmet ağlarının üzerine yenilerinin örüleceğinin sinyallerini veren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, göreve geldiği günden itibaren, teknik, sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleri anlamında yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği projelerle göz dolduruyor. Gelişen, kalkınan ve sanayileşen bir Türkoğlu için mesai kavramı gözetmeden gayret gösteren Okumuş, vizyonu ile ilçesini Kahramanmaraş’ın gözde yerlerinden biri haline getirmeyi başardı. Türkoğlu’na olan hizmet aşkını “Türkoğlu için yapacağımız daha çok iş var” sözleriyle özetleyen Başkan Okumuş, gelecekte de yine Türkoğlu halkının en büyük umut kaynağı. Yaptığı ve yapacağı projelerin yanı sıra ilçesini Kahramanmaraş’ın 3. metropol ilçesi yapmak hedefi doğrultusunda da çalışmalarını sürdüren Başkan Okumuş, geride bıraktığımız 2019 yılının değerlendirmesini ve yeni dönemdeki hedefleri ile yapacakları icraatları gazetemize anlattı.

“TÜRKOĞLU’NDA BÜYÜK BİR ATILIM İÇERİSİNE GİRDİK”

Başkan Okumuş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “2004-2014 yılları arasında Beyoğlu Belediye Başkanı iken aynı zamanda Türkoğlu’nu görme fırsatımız oluyordu. Burayla ilgili eksikliklere tabiri caizse çalışmıştık. 2014 yılında Büyükşehir Yasası ile birlikte beldeler kapandıktan sonra vatandaşlarımızın ve AK Partimizin teveccühüyle aday gösterildim ve belediye başkanı olduk. Tabi biz hazırlıklıydık, projelerimiz hazırdı ve hızlı bir şekilde başladık. Sorunların en başında Kahramanmaraş’a yakınlıktan dolayı gelen memurların burada kalmaması, Kahramanmaraş’tan gidiş geliş yapmalarıydı. Malumunuz bir yerin kalkınması için göç alması, memur veya işçilerin buraya gelmesi gerekiyordu. Bunu sağlamak için sorunların neler olduğunu tartıştık, sosyal donatı alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, meydan, konut ve spor tesisleri gibi alanlarda eksikliklerin olduğunu gördük. Bunları kısa zamanda gerçekleştirdik. İyi bir dönüşüm sağladık, gerçekten Türkoğlu’nda 2014 yılından sonra büyük bir atılım içerisine girdik. Tabi Kahramanmaraş doğu batı ekseninde tıkanmış durumda. Adana yol çıkışı olarak, Nurdağı’na kadar bu yatırımları Türkoğlu’na çekmek için gerek iş adamlarımızla gerek milletvekillerimizle gerekse de Büyükşehir Belediyemizle birlikte çalışmalara koyulduk, büyük yatırımlar aldık. Büyük bir dönüşüm sağlandı” dedi.

“KAHRAMANMARAŞ'A 3. METROPOL İLÇE YAPACAĞIZ”

Türkoğlu için sadece 2019’un değil, geride bırakılan 5 yılın dolu dolu geçtiğini vurgulayan Okumuş, “Başarılı bir 2019 yılını geride bıraktık, aslında sadece 2019 değil, son 5 yıl dolu dolu geçti. Bu yıla da 31 Mart genel seçimlerinden sonra tecrübemiz ile Türkoğlu'muzu daha ileriye götürmek için büyük projeler ile girdik. 2024'e kadar bu metropol ilçeyi tamamlayacağız. Kahramanmaraş'a 3. metropol ilçe yapacağız. Yeni yılımızın ilçemiz halkına, hemşerilerimize, dünyada ki bütün mazlum Müslümanların yeni yılını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN SAYESİNDE DÜNYA LİGİNE GİRDİK”

2019’un Türkiye açısından da yoğun bir yıl olduğunu vurgulayan Başkan Okumuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışmalarıyla Türkiye’nin dünya ligine girdiğine dikkat çekerek, “Ülkemiz açısından da aslında 2019 yılı dolu dolu geçti. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın geçen hafta yerli araba ile ilgili, dünya liginde artık Türkiye'nin de olduğunu dünya ülkesi olduğunu herkese gösterdi. Büyük beğeni kazandı. Özellikle dış politikada çok başarılı bir yıl geçirdik. Akdeniz'de ki sondaj ve Libya ile ilgili olan anlaşma dünyanın dış ilişkilerde ki deha bir projesiydi. İnşallah 2020'nin, dünyada ki bütün mazlum Müslüman kardeşlerimiz için daha iyi daha güler yüzlü daha huzur ve barış getirmesini Allah'tan diliyorum. Türkoğlu'muza inşallah dolu dolu projeler ile, 2020'de bahar ayında projelerimize devam edeceğiz. Şuan da yoğun bir şekilde ihale süreci var. Halkımızın beklentilerini yerine getireceğiz. Kahramanmaraş'ımızın, bütün belediye başkanlarımızın, Cumhurbaşkanımızın, AK Parti’mizin yeni yılını kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

“VATANDAŞLARIMIZ TÜRKOĞLU’NU ÇOK BEĞENİYOR”

Türkoğlu’na yapılan yatırımlarla çok sayıda devlet memuru ve öğrencilerin ilçeye geldiğini anlatan Başkan Okumuş, “Cezaevine yüzlerce memur geldi, bu memurların şuan da büyük bir kısmı Türkoğlu’nda kalıyor. Vatandaşlarımız, memurlarımız işçilerimiz Türkoğlu’nu çok beğeniyorlar. Burada en büyük etken belediye personelimizle beraber insanlara olan yakınlığımız, halka dokunabilmemiz, sorunları hızlı bir şekilde çözebilmemizdir. Türkoğlu’nda vatandaşların konforlu bir şekilde yaşayabilmesi için proje üretmek ilk hedefimizdi, bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum. Tabi bu süreçte gece-gündüz çalıştık. Büyük dönüşümler sağladık. Devlet yatırımlarında bile gittik bizzat uğraştık. Bunun neticesinde belediye başkanlığımızın verdiği tecrübeyle her kesimden büyük yatırımlar aldık ve Türkoğlu, Türkoğlu oldu” ifadelerini kullandı.

 

 

 

(Haber: Ahmet Güneçıkan-Alihan Kürşat)

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 89085.1 % -0,62
  • DOLAR 6,7067 % 0,03
  • EURO 7,3509 % -0,2
  • ALTIN 341.778 % -0,4
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

BAŞKAN OKUMUŞ, YENİ PROJENİN STARTINI VERDİ

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesine Türkoğlu Belediyesi tarafından yapılacak olan 400 dönümlük Millet Bahçesi'nin çalışmaları başladı.

KAHRAMANMARAŞ'TA BİR MÜDÜR DAHA GÖREVDEN ALINDI!

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı'nın geçtiğimiz hafta görevinden alınarak yerine Artvinli Cemil Boz'un getirilmesi sonrası Dulkadiroğlu İlçe Müdürü Ali Aksu'da görevinden alındı.

KAHRAMANMARAŞLI HİZMETKAR MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI!

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı'nın görevinden alınarak yerine İstanbul eski İl Müdürü Artvinli Cemil Boz'un getirildiği öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta hırsızlıktan hapse mahkum edilen kadın yakalandı

Kahramanmaraş'ta hırsızlıktan yakalama kararı ve kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kadın polis ekiplerince yakalandı.

KAHRAMANMARAŞ'TA KIZININ SAPIĞINI ÖLDÜREN BABAYA VERİLEN CEZA BELLİ OLDU!

Kahramanmaraş'ta kızını taciz ettiği gerekçesiyle Tamer Çetin'i öldürdüğü öne sürülen Kadir Işık, 12 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşma sonrası Işık'ın yakınları karara tepki gösterdi.

İnşaatın 5'inci katından düşen Kahramanmaraşlı işçi vefat etti!

BURDUR'da çalıştığı inşaatın 5'inci katından düşerek ağır yaralanan işçi Hakan Çinpolat (29), hastanede yaşamını yitirdi.