İlginizi Çekebilir

TÜRKOĞLU EMNİYETİ VATANDAŞLARI UYARDI

Okumuş; ‘2020'de Türkoğlu'nda projelerimize devam edeceğiz'

“İNSAN DA BİRAZ VİCDAN OLMALI”

Pınarbaşı'ndan 18 Mart Şehitler Günü mesajı!

Tır şoförünün çocukluk hayali gerçek oldu

TÜRKOĞLU'NDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA

“İNSAN DA BİRAZ VİCDAN OLMALI”

Kahramanmaraş’ta yüzde 99 engeli bulunan 15 yaşındaki Efecan'ın özel bir rehabilitasyon merkezinde tedavi gördüğü esnada fizyoterapist tarafından ayağının kırıldığı iddia edildi. Anne Ayşe Bozdoğan, “İnsan da biraz vicdan olmalı” dedi.

Son yıllarda Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da sağlıkla ilgili olumsuz haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu haberlerin benzer şekilleri ise özel bir rehabilitasyon merkezinde yaşandığı öne sürüldü. İddiaya göre, yüzde 99 engeli bulunan 15 yaşındaki Efecan, özel bir rehabilitasyon merkezine annesiyle birlikte giderek tedavi görmeye başladı. Tedavinin ikinci gününde fizyoterapist doktor eşliğinde çalışan Efecan, birden ağlayarak acılar içinde kaldı. Yaşanan bu olayın üzerinden saatler sonra ailesi tarafından hastaneye götürülen Efecan’ın ayağının kırık olduğu tespit edildi.

ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA AĞLAMAYA BAŞLADI, SAPSARI KESİLDİ

Efecan’ın annesi Ayşe Bozdoğan, yaşanan olay sonrası rehabilitasyon merkezi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Bozdoğan şu şekilde konuştu: “Fizyoterapist Doktor Efecan'ı oturtmaya, bağdaş kurdurmaya çalıştı. Çocuk sürekli ağlıyordu, 'Hocam zorlamayın' dedim. O da 'Bir şey olmaz, ağlaması normal' dedi. Çocuk kendisini sıkmasına, kasılmasına rağmen yine de bağdaş kurdurarak oturtmaya çalıştı ve çöktü. Çocuktan çat diye ses geldi. Çocuğun aklı gitti, çığlık çığlığa ağlamaya başladı, sapsarı kesildi. Yani bütün okulu inletti. 'Hocam galiba bunun ayağı kırıldı' dedim o da 'Yok yok kırılmadı, lif atmıştır' dedi. 'Çocuğu acile götürelim' dedim ona da 'Yok' dedi. Bu arada çocuğun ağlaması kesildi ve beni de sakinleştirdiler. Daha sonra okul müdürü U.K., bizi servise bindirip 30 kilometre mesafedeki Türkoğlu'na evimize getirdi. Çocuğu kucağıma verip servisle gönderdiler ve çocuğum 30 kilometre ağlayarak, sapsarı kesildi. O ara eşimi arayıp durumu anlattım ve o da 'Ben aşağıda sizi bekliyorum' dedi. Eşim çocuğu alıp direk Türkoğlu Devlet Hastanesi'ne götürdü. Hastanede doktorlar muayene ettiğinde 'Çocuğun ayağını çok kötü zorlamışlar, bacağı kırılmış. Direk fakülteye götürün' dediler. Fakülteye götürdük ama çocuğumun enfeksiyon rahatsızlığı olduğu için hemen ameliyata almadılar ve 15 gün boyunca acı çekti. 15 gün sonra ameliyata aldılar. Biz daha sonra karakola giderek okul ve fizyoterapist hakkında şikayetçi olduk. Onların suçu benim üzerime attığını, 'Annesi kırdı, biz götürürken sağlamdı' dediklerini duydum. İnsan da biraz vicdan olmalı.”

PARA KOPARTMAK İÇİN BÖYLE YAPIYORLAR

Telefonla ulaştığımız rehabilitasyon merkezi yetkilisi U.K. ise, bu çocuğun kendilerinde kayıtlı olmadığını o gün sadece misafir olarak oraya geldiğini ve yaşanan olayın asılsız olduğunu ailenin kendilerinden para kopartmak için böyle bir yolu seçtiğini öne sürdü.

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 118664 % 1,94
  • DOLAR 5.86 % 0,01
  • EURO 6.52 % 1,15
  • ALTIN 294.30 % -0,59
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

KAHRAMANMARAŞ'TA KIZININ SAPIĞINI ÖLDÜREN BABAYA VERİLEN CEZA BELLİ OLDU!

Kahramanmaraş'ta kızını taciz ettiği gerekçesiyle Tamer Çetin'i öldürdüğü öne sürülen Kadir Işık, 12 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşma sonrası Işık'ın yakınları karara tepki gösterdi.

İnşaatın 5'inci katından düşen Kahramanmaraşlı işçi vefat etti!

BURDUR'da çalıştığı inşaatın 5'inci katından düşerek ağır yaralanan işçi Hakan Çinpolat (29), hastanede yaşamını yitirdi.

Saadet teyze, ikinci şiir kitabı için sponsor arıyor!

Acı dolu yaşam hikâyesine karşılık, azmiyle her türlü zorluğun üstesinden geldiği hayatını şiire döken 71 yaşındaki Saadet Demirci, ilk kitabını haberimiz sonrası Yazar ve Şair Vedat Ali Kızıltepe'nin destekleriyle bastırmıştı. Hayatta yaşadığı zorlukları şiire dökmeye devam eden Saadet teyze, 147 şiirden oluşan ‘Ömür Biter Yazı Kalır' isimli ikinci şiir kitabını bastırabilmek için sponsor arıyor.

TÜRKOĞLU'NA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçe Emniyet Amirliğinin statüsü İlçe Emniyet Müdürlüğüne dönüştürüldü.

TÜRKOĞLU EMNİYETİ VATANDAŞLARI UYARDI

Kahramanmaraş‘ta, Türkoğlu İlçe Emniyet Amirliği vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı uyardı.

Okumuş; ‘2020'de Türkoğlu'nda projelerimize devam edeceğiz'

Türkoğlu Belediye Başkanlığı görevine gelmesinin ardından kısa bir sürede ilçenin altyapısından üstyapısına, sosyal donatısında fiziki alanlarına kadar ilçenin her yerini adeta baştan aşağı ilmek ilmek dokuyan Osman Okumuş, 2019 yılını değerlendirirken, 2020 yılındaki hedeflerini anlattı. Okumuş, “Türkoğlu'muza inşallah dolu dolu projeler ile, 2020'de bahar ayında projelerimize devam edeceğiz. Şuan da yoğun bir şekilde ihale süreci var. Halkımızın beklentilerini yerine getireceğiz” dedi.