İlginizi Çekebilir

Türkoğlu'da hortum korkuttu

Fedakar annenin engelli çocukları için yol mücadelesi

BAŞKAN OKUMUŞ, ‘MARKA ŞEHİRLER'İN KONUĞU OLDU

Kahramanmaraş'ta devlet destekli üretilen çilekte hasat başladı

Marul ve salatalık çiftçinin yüzünü güldürdü

BAŞKAN OKUMUŞ, YENİ PROJENİN STARTINI VERDİ

ESNAF ODASININ HİZMETLERİ BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR

İlçeye önemli faaliyetler yapan Türkoğlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası, ilçenin gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi yasasıyla Türkoğlu İlçesinde Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’un yaptığı hizmetlerle birlikte yeni çalışmalara imza atarak ilçede büyük takdir toplayan Türkoğlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı ve odaya bağlı diğer kooperatifler, ilçe tarafından büyük takdir toplamakta. Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Derviş Türk, özellikle görev süresince ilçede önemli çalışmalar yaparak, vatandaşlardan büyük alkış almakta. Derviş Türk ise yaptıkları bu çalışmalarda odalarına ve üyelerine yönelik destekler yapan kişilere yönelik teşekkür etti.

72 YILINDAN BU YANA ESNAF ODASI…
1972 yılında Türkoğlu İlçesinde kurulan Türkoğlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası, şuana kadar 4 başkanlık geçirmiş ve odanın 5 Ocak 2014 seçimleri itibariyle mevcut başkanı Derviş Türk olmuştur. 2014 yılında saadettin Demir ile rakip olan Derviş Türk, 573 oyun 310 tanesini alarak başkan seçilmiştir. 2017’de ise yeniden başkanlık seçimine giden Türkoğlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın başkanı, mevcut başkan Derviş Türk olarak görevini devam ettirmiştir. Başkan Derviş Türk öncülüğünde ki odaya, 6 Şubat 2014’te oda adına ambulans alındı. Daha sonra görev süresince Başkan Derviş Türk şu tür çalışmalara ve hizmetlere imza atmıştır. 9 Eylül 2014’te Türkoğlu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’ni kurdu. 4 yıl boyunca bayan esnaflar için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve anneler günü kutlamaları çerçevesinde tüm esnaflara ramazan yemeği verdi. 27 Nisan 2015’te Türkoğlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası için yeni hizmet binasının arsası alındı. 19 Kasım 2015’te Kahramanmaraş mali Müşavirler Odası Başkanı ve ilçede bulunan Serbest Mali Müşavirler ile toplantı yaparak ortalama 550 TL olan Defter Tasdik ücretlerini sigortasız olanlar için 225 TL’ye, sigortalı olanlar için 275 TL’ye düşürülmesi sağlanmıştır. 4 Mart 2016’da bakanları ve Milletvekillerini makamlarında ziyaret ederek sorunlarını anlatan Derviş Türk, 9 Eylül 2016’da yeni hizmet binasının temelini atmıştır. Oda yönetimi 6 Mart 2017’de dönemin Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’a Türkoğlu esnaflarının sorunlarını anlatarak, 2 Mayıs 2017’de KOSGEB Girişimcilik Kursunu başlatıp ve 4 bölüm olmak üzere 120 kişilik KOSGEB girişimcilik kursunu vermiştir. 4 Nisan 2017 tarihinde yeni hizmet binasına taşınan Türkoğlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası 12 Haziran 2017’de yeni hizmet binasının resmi açılış törenini yapmıştır.

ODAMIZA YARDIMLARINI ESİRGEMEDİLER
Yapılan bu hizmetler doğrultusunda Türkoğlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Derviş Türk, TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’e, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’a ve Kahramanmaraş Odalar Birlik Başkanı Ahmet Kuybu’ya bir teşekkür mesajı yayımlayarak şu ifadelere yer verdi: “Odamızla ilgili yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese, şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimi sunarım. Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak ilçemize ne kadar hizmet etsek azdır. Vatandaşlarımıza daha çok yardımcı olabilmek için oda adına önemli çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu çalışmalar neticesinde TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’e, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’a ve Kahramanmaraş Odalar Birlik Başkanı Ahmet Kuybu’ya teşekkür ederim” dedi.

Haber: Kahraman Kar

 

 

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 115748 % -0,99
  • DOLAR 6,8612 % 0,1
  • EURO 7,7521 % 0,32
  • ALTIN 392.135 % 0,2
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

KAHRAMANMARAŞ'TA EMEKLİ ÖĞRETMEN EVİNİN BALKONUNDA ÖLÜ BULUNDU!

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinden Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesindeki Çokak Yaylası'na giden emekli öğretmen, evinin balkonunda ölü bulundu. Olayla ilgili 1 kişi tutuklanırken, 6 ay içerisinde emekli öğretmenin kızı ve oğlunun da öldüğü öğrenildi.

Türkoğlu'da hortum korkuttu

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde ortaya çıkan hortum korkulu anlar yaşattı.

Fedakar annenin engelli çocukları için yol mücadelesi

Kahramanmaraş'ta bir anne doğuştan yürüme engelli olan 2 çocuğu için yol mücadelesi veriyor.

BAŞKAN OKUMUŞ, ‘MARKA ŞEHİRLER'İN KONUĞU OLDU

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan ‘Marka Şehirler' programına konuk olan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İlçede yetiştirilen çileklerin Avrupa ve Orta Doğu'ya ihracat yapıldığı söyledi.

14 İLDE İNSAN KAÇAKÇILARINA OPERASYON!

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzensiz göçmenleri yasa dışı yollarla kişi başı 3 bin dolar karşılığında İstanbul üzerinden Avrupa'ya kaçırmaya çalıştıkları belirlenen 55 kişiye yönelik 14 ilde operasyon düzenledi. Düzenlenen eş zamanlı operasyonda 25 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

“FATİH ERKOÇ'U ARAR OLDU MİLLET”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e 1 yıl süre verdiğini ve bu sürenin tamamlandığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Göz boyama işlerle Belediyecilik olmaz, İlçeler perişan durumda, Fatih Erkoç'u arar oldu millet. Kusura bakmasınlar Fatih Erkoç'u eleştiriyorduk, kızıyorduk ama Hayrettin Bey aratır oldu” dedi.