İlginizi Çekebilir

Türkoğlu'da hortum korkuttu

Fedakar annenin engelli çocukları için yol mücadelesi

BAŞKAN OKUMUŞ, ‘MARKA ŞEHİRLER'İN KONUĞU OLDU

Kahramanmaraş'ta devlet destekli üretilen çilekte hasat başladı

Marul ve salatalık çiftçinin yüzünü güldürdü

BAŞKAN OKUMUŞ, YENİ PROJENİN STARTINI VERDİ

BAŞKAN OKUMUŞ, ‘MARKA ŞEHİRLER’İN KONUĞU OLDU

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan ‘Marka Şehirler’ programına konuk olan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İlçede yetiştirilen çileklerin Avrupa ve Orta Doğu’ya ihracat yapıldığı söyledi.

Son yıllarda İlçesine yaptığı birbirinden önemli projelerle adından sıkça söz ettiren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Ulusal TV kanallarında İlçesini tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde A Haber, Akit TV gibi kanalların canlı yayın konuğu olan Başkan Okumuş, son olarak Beyaz TV’de yayınlanan ve Hilal Yaşar'ın sunduğu ‘Marka Şehirler’ programına konuk olarak Tarım, Hayvancılık ve Sanayisiyle ekonomiye yön veren Türkoğlu İlçesi’ni anlattı. Yaptığı ve yapacağı projelere de değinen Başkan Okumuş, “Kendi kendine çarkı dönebilen belediye haline geldik. Her alanda insanımıza dokunarak esnaflarımızın sayısını arttırdık” dedi.

DÜNYANIN EN GÜZEL ÇİLEĞİ, SALATALIĞI BURADA YETİŞİYOR

Kahramanmaraş’ın son 6 yılda nüfus itibariyle en hızlı artan ilçesi olduklarına vurgu yapan Okumuş, “Benim 2 dönem belde belediye başkanlığı, 2 dönemde İlçe Başkanlığım var. 2014’ten beri Türkoğlu İlçemizdeyim. Türkoğlu İlçesi Kahramanmaraş’a yakın olması sebebiyle bazı dezavantajlar yaşanmış ama 2014 yılında geldikten itibaren özellikle Cumhurbaşkanımızın da söylediği belediye başkanları artık klasik belediyeciliğin dışında orada yaşayan insanların refah seviyesinin yükseltilmesi, işsizliğin azaltılması, sanayi sektörünün canlandırılması konusunda projelerimiz oldu. Bugün Kahramanmaraş’ın son 6 yılda nüfus itibariyle en hızlı artan ilçesiyiz. 2014’te 67 bin nüfusumuz varken, şu anda 80 binlere dayandı. Tarım alanında özellikle dünyanın en güzel çileği, salatalığı, seralarıyla bunlara kooperatifler oluşturarak yardımcı olduk çiftçilerimize. Çakıroğlu ve Kaledibi Mahallemizin çilekleri meşhur, Avrupa’ya Orta Doğu’ya da ihracat yapıyoruz. Burada çok büyük bir kalkınma modeli var aslında örnek olarak bir kooperatifleşme olarak 15-20 yıl öncesine kadar göç veren bir mahalleden göç alan bir mahalleye dönüştü. Hatta şu anda çalışanların geneli dışardan geliyor. Evler çok kötü durumdayken çok harika evler oluştu. Tarımıyla da ilgileniyoruz, kooperatifleriyle, serasıyla bin dönüme yakın sera kurduk. Salatalığıyla amik ovasının devamı olan yaklaşık 300 dönüm bir alanda Cumhurbaşkanımızın da direktifleriyle sulama projeleri başladı.”

 

AK EVLER OLUŞTURDUK

Şehirlerin kent meydanlarıyla anıldığının altını çizen Başkan Okumuş, “Her şehir kent meydanlarıyla anılır. Türkoğlu kent meydanını oluşturduk. Burada Hükümet Konağı, Belediye Binası, Kaymakamlık Lojmanı, Adliye Lojmanı gibi yerleri kentsel dönüşümle yıkarak yeni külliyeler oluşturduk, yeni binalar oluşturduk ve harika bir kent meydanı oluşturduk. Yine bu kent meydanına bağlı imalı deresi rekreasyon çalışmamızda yaklaşık 5 kilometre boyunca bisiklet yolları yürüyüş alanları yaptık. 350 evin sıvasını boyasını yaparak ak evler oluşturduk. Şu anda ikinci etap millet meydanına başlıyoruz. 6 ay önce belki de Türkiye’de çoğu belediyede olmayan 400 dönüm millet bahçesine başladık. Bu dönem millet bahçesini kendi belediye imkânlarımızla halkımızın hizmetine açacağız. Her ilçede olması gereken ve halkımızın yoğun bir şekilde Kamu külliyesi olan hükümet konağı ve belediye binasını bitirdik. Bizim burada belediyecilik anlayışımızda iller bankasından gelen para kadarda belediyemize bütçe olarak ticari faaliyetlerimiz var yap satlarımız var. Bu tür aktivasyonlarla birkaç kat daha fazla imkân sağlayabilecek bir belediye haline getirdik. Kendi kendine çarkı dönebilen belediye haline geldik. Yani her alanda insanımıza dokunarak esnaflarımızın sayısını arttırdık. Mesela bölgenin en önemli organize sanayi bölgelerinden bir tanesini kurduk. Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi şu anda bin 500 civarında istihdam sağlıyor. Bittiğinde 3 bin 500 kişiye daha istihdam sağlayacağız.  İlçemize doğal gazı getirdik. Sosyal yaşam alanları doğal gazlı evler yaklaşık bin dönüme yakın park alanları yürüyüş bisiklet yollarıyla beraber Türkoğlu şu anda yaşanılabilecek bir ilçe, inşallah bu dönem eksikliklerimizi de gidererek Türkoğlu’nu 100 binli nüfuslara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 115748 % -0,99
  • DOLAR 6,8612 % 0,1
  • EURO 7,7521 % 0,32
  • ALTIN 392.135 % 0,2
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

KAHRAMANMARAŞ'TA EMEKLİ ÖĞRETMEN EVİNİN BALKONUNDA ÖLÜ BULUNDU!

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinden Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesindeki Çokak Yaylası'na giden emekli öğretmen, evinin balkonunda ölü bulundu. Olayla ilgili 1 kişi tutuklanırken, 6 ay içerisinde emekli öğretmenin kızı ve oğlunun da öldüğü öğrenildi.

Türkoğlu'da hortum korkuttu

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde ortaya çıkan hortum korkulu anlar yaşattı.

Fedakar annenin engelli çocukları için yol mücadelesi

Kahramanmaraş'ta bir anne doğuştan yürüme engelli olan 2 çocuğu için yol mücadelesi veriyor.

BAŞKAN OKUMUŞ, ‘MARKA ŞEHİRLER'İN KONUĞU OLDU

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan ‘Marka Şehirler' programına konuk olan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İlçede yetiştirilen çileklerin Avrupa ve Orta Doğu'ya ihracat yapıldığı söyledi.

14 İLDE İNSAN KAÇAKÇILARINA OPERASYON!

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzensiz göçmenleri yasa dışı yollarla kişi başı 3 bin dolar karşılığında İstanbul üzerinden Avrupa'ya kaçırmaya çalıştıkları belirlenen 55 kişiye yönelik 14 ilde operasyon düzenledi. Düzenlenen eş zamanlı operasyonda 25 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

“FATİH ERKOÇ'U ARAR OLDU MİLLET”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e 1 yıl süre verdiğini ve bu sürenin tamamlandığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Göz boyama işlerle Belediyecilik olmaz, İlçeler perişan durumda, Fatih Erkoç'u arar oldu millet. Kusura bakmasınlar Fatih Erkoç'u eleştiriyorduk, kızıyorduk ama Hayrettin Bey aratır oldu” dedi.