İlginizi Çekebilir

KORONAVİRÜSTEN 89 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

TÜRKOĞLU'NA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR!

Toprak Mahsulleri Ofisi'nde ürün alımına devam ediyor

'Artık insanlar yediklerinin arka planını öğrenmek istiyor'

İstanbul Boğazı'na arabalı vapur hattı çalışmaları tamamlandı

Dev projede tüneller birleşti

'Artık insanlar yediklerinin arka planını öğrenmek istiyor'

DÜNYA helal sektörüne ışık tutan bir organizasyon olarak ortaya çıkan Dünya Helal Zirvesi İstanbul (WHSI) bugün ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda açılışı yapılan ve 17 Aralık'ta sona erecek zirvede İslami Finans, Helal Gıda ve Gastronomi, Helal Turizm, Hac ve Umre, Tıp, Ecza ve Kimya, İslami Yaşam ve Helal Tekstil konularında konferanslar düzenleniyor. Fuarda DHA'nın sorularını yanıtlayan Bereket Döner Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhammet Nezif Emek, "Artık insanlar yediklerinin arka planını öğrenmek istiyor. Helal, dünyada yeni yeni hak ettiği noktaya gelmeye başladı" dedi.

"İnsanlar helal kesiminden tutun tüm süreçlerine kadar bir tutarlılık içinde bilmek istiyorlar. Helal, sağlığımız için, doğru beslenmek için insanların çok benimsediği bir konu oldu" diyen Muhammet Nezif Emek, "Bereket döner olarak kurulduğumuzdan beri helal konusu bizim olmazsa olmaz çıkış noktamızdır. Helal ve güvenilir gıda denince akla gelen ilk firma olma önceliğimiz bizi bu günlere taşıdı" dedi.

"VİZYONUMUZ TÜM SÜREÇTE ŞEFFAFLIK"

Helalin önemini vurgulayan Emek, sözlerine şöyle devam etti:

"Helal denince akla ilk helal kesim gelirdi. Biz artık helal ürün değil, helal üretim süreci olarak konuya yaklaşıyoruz. Yani diyoruz ki; biz zaten etleri helal kesiyoruz, bu ürünleri üretirken de kullandığımız tüm ürünlerin girdilerine dikkat ediyoruz. Ürünlerin girdilerini kendimiz kontrol edip, her hangi bir hile karışma riskine karşı, yoğurdundan karabiberine kullandığımız çoğu ürünü kendimiz üretiyoruz. üretimde çalışan tüm personelimizin haklarını koruyup, müşteriye söylediğimiz mesajları ve kendimizle ilgili anlattığımız konularını tüm gerçekliğiyle aktarıyoruz. Biz helal tanımını, üretiminden çalışanına, mesajından şeffaflığına kadar bir bütün olarak dikkate alan bir firmayız. Helal, bizim hayatımızda olmazsa olmaz bir konudur."

BEREKET DÖNER'İN YOL ARKADAŞI: BEREKET AKADEMİ

Bereket Akademi'nin en önemli yol arkadaşları olduğunu söyleyen Emek, şöyle konuştu:

"Döner, dünyada çok rağbet gören çok eski, geçmişi olan bir ürün. Dönerin kesilmesi, pişirilmesi ve sunulması uzmanlık isteyen bir konu. Biz bu nedenle kendimizden emin olduğumuz, bütün özverimizle hazırladığımız dönerleri, iyi ustalar pişirsin, iyi sunumlarla tüketicilere sunsunlar diye Bereket Akademi'yi kurduk. Bu akademide dönerin kesilmesinden pişirilmesine, servisinden döner restoranı işletmeciliğine kadar çalışanlarımıza eğitim veriyoruz."

"HELAL BÜYÜYECEK VE GÜÇLENECEK"

Helal zirvesini de değerlendiren Emek, sözlerini şöyle noktaladı: "Sadece İslam dünyası değil, diğer dinlerde de kendi dini emirlerine göre hazırlanmış olması da fazlasıyla önemliyken, denetim ve derecelendirme organizasyonlarında, sertifikalandırma kurumlarında hak ettiği yeri bulamamıştı. Ama artık helal fuarları düzenleniyor. Dünyanın bir çok bölgesinde helal değerlendirme kuruluşları var. Örneğin; Amerika'nın bir eyaletinde, bir Yunan vatandaşının açtığı bir döner fabrikasının duvarında bile helal sertifikası var. Bu bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Helalin daha da büyüyeceğine, daha da güçleneceğine inancımızı arttırıyor."

PİYASA

  • FİYAT DEĞİŞİM DEĞ (%)
  • BIST 105006 % 1,92
  • DOLAR 6,7781 % 0,76
  • EURO 7,4699 % 1,03
  • ALTIN 371.76 % 0,85
1

VELİLERDEN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

2

1920 MARAŞSPOR'DA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL

3

Kuşlarına Türk Sanat Müziği dinletiyor

4

Pazarcık'ta  ''15 Temmuz'' anma etkinliği

5

Rusya'ya Elbistan kabağı

6

Kahramanmaraş şehidini uğurladı!

7

SEÇİM SONRASI ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

8

2 Ay sonra askere gidecekti baraj göletinde boğuldu  

TGK 20. BAŞKANLAR KURULU VİDEO KONFERANSTA BULUŞTU

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun 20. Başkanlar Kurulu Toplantısı, video konferans ortamında gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 8 gazeteciler federasyonu ile 73 gazeteciler cemiyeti başkan ve temsilcisinin katıldığı TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, basın/medya sektöründeki son gelişmeler, koronavirüsün sektöre etkileri, sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Kahramanmaraş'ta devlet destekli üretilen çilekte hasat başladı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde devlet destekli yapılan çilek üretiminde bu yıl 3 bin 600 kilogram rekolte bekleniyor.

Marul ve salatalık çiftçinin yüzünü güldürdü

Kahramanmaraş'ta sera ve açık alanda ilk mahsulünü veren marul ve salatalık çiftçinin yüzünü güldürdü.

KORONAVİRÜSTEN 89 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat korona virüsten 89 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 936 yeni vaka konulduğunu, 5 bin 231 hastanın iyileştiğini açıkladı.Bakan Koca,'' İyileşen hastalarımızın sayısı 44 bini, toplam vaka sayımızın da üçte birini geçti'' dedi.

“TARIM İŞÇİLERİMİZ KESİNTİSİZ BİR ŞEKİLDE ÜRETİME DEVAM EDİYOR”

Kahramanmaraş Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, kentte üretim yapan çiftçileri ziyaret ederek işçilerin sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Çetinkaya, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada tarımın olmazsa olmazımız olduğunu vurgulayarak, sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tutulan çiftçilerin kesintisiz bir şekilde üretime devam ettiğini belirtti.

KAHRAMANMARAŞ'TA ALINAN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI!

31'nci kez toplanan Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, pandemi ilan edilen koronavirüs salgınına karşılık yeni tedbir kararları aldı.